Aktualności

Sprawca kradzieży zatrzymany po przylocie z Islandii

Data publikacji 17.03.2021

Kryminalni z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie zatrzymali 31 letniego mężczyznę, który w Wigilię Bożego Narodzenia dokonał kradzieży luksusowych artykułów w kilku sklepach znajdujących się w strefie wolnocłowej lotniska.

24 grudnia ubiegłego roku  lotniskowi policjanci uzyskali informację o kradzieży w jednym ze sklepów wolnocłowych artykułów luksusowych w tym m. in. kosmetyków. Na miejsce kradzieży niezwłocznie udali się funkcjonariusze KPPL Warszawa Okęcie. W toku podjętych działań operacyjno-rozpoznawczych lotniskowi kryminalni ustalili sprawcę, który bezpośrednio po dokonaniu kradzieży wyleciał z Warszawy na Islandię. Jak się okazało mężczyzna wcześniej odwiedził jeszcze kilka innych sklepów wolnocłowych i tam również dokonał zaboru odzieży, artykułów galanterii skórzanej oraz zabawek. Wartość skradzionego mienia wyniosła 2000 zł.

Wczoraj lotniskowi kryminalni zatrzymali 31 latka bezpośrednio po jego przylocie na Lotnisko Chopina w Warszawie. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu z art. 278 kodeksu karnego. Mężczyzna przyznał się do winy.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.