Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi z lotniska Chopina tylko w okresie świątecznym zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 20.04.2017

Tylko w krótkim okresie Świątecznym mundurowi z komisariatu Policji na warszawskim Lotnisku Chopina zatrzymali troje kierowców, którzy nie bacząc na liczne apele oraz grożące im poważne konsekwencje, wsiedli do samochodów znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Mimo licznych apeli policjantów skierowanych do kierowców, by ci nie wsiadali za kierownice swoich samochodów po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu, tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci z komisariatu na Lotnisku Chopina zatrzymali trzech kierowców jadących na tzw. „podwójnym gazie”.

W Wielki Piątek, kiedy część kierowców ruszała już w podróż by odwiedzić najbliższych mundurowi z lotniska zatrzymali do kontroli BMW. Jego kierowca miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Następnego dnia „lotniskowa drogówka” zatrzymała do kontroli Seata. Tym razem kierowała kobieta, jednak i ona przyczyniła się do podniesienia niechlubnej statystyki. Miała w organizmie ponad promil alkoholu.

Niestety, nawet medialne informacje Policji o zdecydowanej i konsekwentnej eliminacji z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców powracających ze Świątecznych odwiedzin oraz grążących im konsekwencjach, nie odstraszyły niektórych od wsiadania za kółko po alkoholu.

Jednym z nich okazał się kierowca Mercedesa, który w dniu wczorajszy również został skontrolowany przez „drogówkę” z Lotniska Chopina. Miał w organizmie blisko półtora promila.

Przytoczone powyżej przykłady świadczą o skrajniej nieodpowiedzialności tych kierowców. Przede wszystkim z uwagi na ogromne zagrożenie jakie stwarzają dla innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto narażają się na surowe konsekwencje karne, które pośrednio mogą mieć negatywny wpływ także na życie ich najbliższych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy.

mj