Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z lotniska w czasie wolnym od służby aktywnie udzielał pomocy ofiarom wypadku, przez co sam doznał niegroźnych obrażeń.

Data publikacji 30.08.2017

St. post. Mateusz Jarzynka – policjant na co dzień pracujący w komisariacie na Lotnisku Chopina, w czasie wolnym od służby na widok wypadku drogowego niezwłocznie przystąpił do udzielenia pomocy jego uczestnikom. Sam jednak doznał obrażeń w postaci poparzenia górnych dróg oddechowych.

W dniu wczorajszym st. post. Mateusz Jarzynka policjant komisariatu na lotnisku, w czasie wolnym od służby, jadąc swoim prywatnym samochodem, w miejscowości Żebry zauważył wypadek, w którym uczestniczyły dwa samochody. Bez zastanowienia przystąpił do udzielania pomocy jego uczestnikom. W czasie akcji ratunkowej sam jednak doznał obrażeń. Jak się bowiem okazało, w jednym z pojazdów przewożony był kwas solny, którego opary spowodowały u policjanta poparzenie dróg oddechowych. Na skutek doznanych obrażeń, policjant został przewieziony do szpitala MSWiA w Olsztynie gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy lekarskiej. Na szczęście jego życiu nie grozi niebezpieczeństwo, i wkrótce policjant będzie mógł wrócić do służby.

 

MJ