Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi z Lotniska Chopina wspólne z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali obcokrajowca, który usiłował nielegalnie wwieźć środki farmaceutyczne bez stosownego zezwolenia.

Data publikacji 13.09.2017

Policjanci Wydziału Prewencji komisariatu na lotnisku na podstawie zawiadomienia Urzędu Celnego zatrzymali cudzoziemca, który usiłował nielegalnie wieźć środki farmaceutyczne bez stosownego zezwolenia.

W dniu dzisiejszym dyżurny komisariatu Policji na Lotnisku Chopina otrzymał informację od Urzędu Celnego o podejrzeniu, że jeden z podróżnych może posiadać przy sobie znaczną ilość farmaceutyków, które próbuje wwieźć na teren Polski pomimo braku stosownych zezwoleń. Dyżurny niezwłocznie skierował patrol umundurowanych policjantów. Policjanci rzeczywiście znaleźli w bagażu podróżnego dużą ilość różnego rodzaju środków farmaceutycznych. Z uwagi na to, że mężczyzna nie posiadał niezbędnych pozwoleń na przywóz takich środków do Polski, został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, za co grozi mu do 2 lat więzienia.