Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze z KPPL W-wa Okęcie we wspólnym patrolu z włoskim policjantem

Data publikacji 03.07.2018

W dniach od 1 do 14 lipca tego roku w ramach zawartego Porozumienia Wykonawczego pomiędzy Komendantem Głównym Policji Rzeczypospolitej Polskiej, a Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego Ministra Spraw Wewnętrznych Republiki Włoskiej na Lotnisku Chopina realizowane będą wspólne patrole polsko- włoskie.

W dniach od 1 do 14 lipca tego roku na Lotnisku Chopina, będzie można zauważyć mieszany patrol policyjny składający się z dwóch biegle posługujących się językiem angielskim funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie oraz funkcjonariuszy policji z Włoch.

Pełniona służba będzie miała na celu przede wszystkim przedstawienie funkcjonowania specjalistycznego komisariatu policji oraz realizowanych zadań i głównych aspektów służby patrolowej pełnionej na Lotnisku Chopina. Wspólne patrole policyjne pozwolą na wymianę wzajemnych doświadczeń zawodowych podczas pełnionej służby, co pozwoli na wzbogacenie doświadczenia służbowego. Ponadto międzynarodowe patrole będą przydatne podczas podejmowanych interwencji z udziałem osób narodowości włoskiej.

jgw