Aktualności

Płacili w samolotach kartami kredytowymi bez pokrycia, teraz odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 26.11.2019

Policjanci wydziału kryminalnego Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie ustalili i zatrzymali trzy osoby podejrzane o oszustwo polegające na płaceniu kartami kredytowymi bez pokrycia na pokładach samolotów. Proceder miał miejsce w trakcie trwania lotów. Łączna kwota strat to 150 tysięcy złotych. Teraz zatrzymani odpowiedzą za oszustwo.

Do KPPL Warszawa Okęcie wpłynęły zgłoszenia jednej z linii lotniczych o procederze polegającym na płaceniu przez pasażerów kartami bez pokrycia za zakupy robione na pokładach samolotów w okresie ostatnich dwóch lat na łączną kwotę 150 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze kryminalni z lotniskowego komisariatu w toku wykonywania czynności służbowych, w tym działań operacyjnych i dochodzeniowo-śledzczych ustalili, że stoją za tym dwie kobiety i mężczyzna w wieku od 42 do 47 lat. Kilka dni temu osoby te zostały zatrzymane na gorącym uczynku bezpośrednio po wylądowaniu rejsu z Egiptu na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Jak ustalili policjanci, również podczas tego rejsu doszło do kolejnej próby zapłacenia za zakupy o wartości około 10 000 zł kartą bez pokrycia.

Bagaż oraz mieszkania sprawców zostały przeszukane. W toku przeszukania zabezpieczono mienie znacznej wartości, które stanowiły kosmetyki, zegarki, biżuteria oraz alkohol. Według ustaleń śledztwa zatrzymani w ciągu ostatnich dwóch lat mieli dokonać dwanastu takich transakcji.

Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

dś/ea