Aktualności

Kolejny policjant z lotniskowego komisariatu w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 13.12.2019

Policjant Wydziału Kryminalnego KPPL Warszawa Okęcie w czasie wolnym od służby zatrzymał na stacji paliw przy al. 3 Maja w Warszawie nietrzeźwego kierowcę renault za którym jechał kilka kilometrów. Lotniskowy funkcjonariusz uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, następnie przekazał mężczyznę śródmiejskim policjantom. Mężczyzna prowadził samochód mając 1,5 promila w organizmie.

Policjant lotniskowego komisariatu w czasie wolnym od służby zauważył na ul. Wawelskiej w Warszawie podejrzanie poruszający się pojazd marki Renault, który co jakiś czas zjeżdżał ze swojego na sąsiedni pas ruchu. Funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił operatora numeru alarmowego o zaistniałej sytuacji i jechał dalej za pojazdem. Kiedy kierujący renault wjechał na stację paliw przy al. 3 Maja policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę a następnie odebrał kluczyki. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusz wyczuł od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem przeprowadzone przez przybyłych na miejsce śródmiejskich policjantów potwierdziło podejrzenie kryminalnego z lotniska. Kierujący miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci apelują do kierowców, aby nie prowadzili swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Apelujemy również do osób towarzyszących, pasażerów, świadków o zdecydowaną reakcję w sytuacji gdy widzimy osobę nietrzeźwą usiłującą prowadzić samochód.