Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzieże artykułów ze sklepów wolnocłowych

Data publikacji 27.12.2019

Policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KPPL Warszawa Okęcie zatrzymali 29 latka, który dokonał kradzieży perfum ze sklepu znajdującego się w strefie wolnocłowej lotniska. Jak się okazało był to dopiero początek jego kłopotów. W wyniku przeszukania policjanci znaleźli przy nim inne artykuły skradzione najprawdopodobniej na lotnisku w Keflaviku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których częściowo się przyznał.

W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia policjanci z lotniskowego komisariatu interweniowali w związku z kradzieżą perfum znanych marek w jednym ze sklepów wolnocłowych. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia udali się, na miejsce kradzieży i po krótkich poszukiwaniach zatrzymali sprawcę na hali odlotów lotniska. Podczas interwencji mężczyzna wydał dobrowolnie skradzione perfumy o łącznej wartości 3000zł.Okazało się, że 29-latek przyleciał z Islandii do Polski na święta a perfumy ukradł na prezenty dla swoich najbliższych.

 

W toku przeszukania bagażu podręcznego mężczyzny uwagę policjantów zwróciła duża ilość alkoholu, ubrań, perfum których pochodzenia nie chciał zdradzić, nie posiadał również dowodu zakupu wymienionych przedmiotów. Podejrzenia funkcjonariuszy z lotniskowego komisariatu wstępnie potwierdziła islandzka policja, informując że opisany jej mężczyzna dokonał wielu kradzieży w sklepie wolnocłowym na lotnisku w Keflaviku. Policjanci odzyskali mienie znacznej wartości.

 

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29-latkowi zarzutu kradzieży. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.