Aktualności

Mężczyźni, którzy okradli śpiącego na lotnisku pasażera zostali zatrzymani

Data publikacji 08.01.2020

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży portfela, łańcuszka i dwóch telefonów komórkowych śpiącemu pasażerowi oczekującemu na swój samolot na hali lotniska . Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Kilka dni temu do KPPL Warszawa Okęcie zgłosił się mężczyzna, który poinformował, iż w trakcie oczekiwania na samolot na terenie terminala pasażerskiego zasnął i wtedy został okradziony. W wyniku kradzieży poszkodowany utracił portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie około 300 złotych, dwa telefony komórkowe i złoty łańcuszek. W toku niezwłocznie podjętych działań operacyjnych przez kryminalnych z lotniskowego komisariatu udało się ustalić a następnie zatrzymać sprawców kradzieży. Jak się okazało byli to trzej mężczyźni w wieku od 46 do 67 lat dobrze znani miejscowym stróżom prawa.

 

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia kradzieży. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.