Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży z lotniska zatrzymany po pościgu na Dworcu Centralnym

Data publikacji 20.03.2020

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie zatrzymali na Dworcu Centralnym po bezpośrednim pościgu mężczyznę, którzy dokonał kradzieży ubrań, książek oraz innych rzeczy osobistych, pasażerowi oczekującemu na swój samolot na hali lotniska. Sprawca usłyszał już zarzuty.

Wczoraj do KPPL Warszawa Okęcie zgłosił się 68-letni obywatel USA, który poinformował policjantów, iż został okradziony na terenie terminala pasażerskiego przez młodego mężczyznę o śniadej karnacji. W wyniku kradzieży pokrzywdzony utracił ubrania, książki oraz inne rzeczy osobiste. W toku niezwłocznie podjętych działań operacyjnych przez kryminalnych z lotniskowego komisariatu udało się ustalić, iż sprawca kradzieży skierował się na stację kolejową Warszawa Lotnisko Chopina a następnie odjechał pociągiem w kierunku centrum. Kryminalni z lotniska natychmiast udali się na Dworzec Centralny gdzie po dynamicznym pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży. Jak się okazało był to 22-letni obywatel Indii.

Zatrzymany usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży, do którego się przyznał. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Należy podkreślić, iż dzięki wysokiemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu policjantów Lotnisko Chopina jest bezpieczne. Dla naszych funkcjonariuszy bezpieczeństwo pasażerów jest zawsze głównym priorytetem, nawet wówczas gdy zadań jest wiele, jak chociażby w związku z zabezpieczeniem przylotów naszych rodaków w ramach rządowej akcji „ LOT do domu”. Oczywiście wszystkie czynności wykonywane przez funkcjonariuszy KPPL realizowane są zgodnie z procedurami obowiązującymi w związku z pandemią koronawirusa.

dś/BC