Aktualności

Policyjne zabezpieczenie na Lotnisku Chopina przylotów obywateli RP w ramach akcji „LOT do domu”

Data publikacji 24.03.2020

Policjanci z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie oraz Oddziału Prewencji Policji codziennie biorą udział w zabezpieczeniu przylotów Polaków w ramach akcji „LOT do domu”.

Od 15 marca na Lotnisku Chopina w Warszawie realizowane jest policyjne zabezpieczenie przylotów kilkudziesięciu tysięcy obywateli Polski z różnych stron świata w ramach akcji „LOT do domu”. Do akcji przyłączyło się PKP Intercity, które w porozumieniu z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT uruchomiło dodatkowe pociągi ze stacji Lotnisko Chopina oraz firma Polonus, która zapewnia połączenia autokarowe dla przylatujących.

Codziennie na Lotnisko Chopina przylatuje kilkadziesiąt samolotów z naszymi rodakami. Policjanci z KPPL Warszawa Okęcie z pionu prewencji i kryminalnego zabezpieczają przyloty na płycie lotniska, udzielając wsparcia służbie medycznej, Straży Granicznej oraz Wojskom Obrony Terytorialnej. Lotniskowi stróże prawa wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji zabezpieczają również drogi przejścia, przemieszczających się po lotnisku podróżnych udzielając im niezbędnych informacji o możliwościach dotarcia do środków transportu z Lotniska Chopina do planowanego miejsca kwarantanny.

 

Dariusz Świderski/ak