Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za przywłaszczenie przesyłki kurierskiej i żądanie pieniędzy w zamian za jej zwrot

Data publikacji 23.04.2020

Przedwczoraj dwaj mężczyźni, podejrzewani o przywłaszczenie przesyłki kurierskiej oraz żądanie pieniędzy w zamian za jej zwrot zostali zatrzymani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa podczas zasadzki zorganizowanej przez kryminalnych z lotniskowego komisariatu.

Kilka dni temu do Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie zgłosił się pracownik jednej z firm kurierskich, który poinformował o utracie przesyłki o wartości 1000 zł, a następnie żądaniu pieniędzy w kwocie 500 zł w zamian za jej zwrot. W wyniku niezwłocznie podjętych przez lotniskowych policjantów działań operacyjnych zatrzymano na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 25 i 40 lat podczas próby przekazania bezprawnie przywłaszczonej przesyłki w zamian za żądaną kwotę pieniędzy. W toku przeszukania mieszkania zajmowanego przez mężczyzn funkcjonariusze znaleźli przywłaszczoną przesyłkę. Uzyskany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z zatrzymanych zarzutów o przywłaszczenie cudzej rzeczy oraz żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

Za przestępstwa przywłaszczenia oraz żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy kodeks karny przewiduje nawet do 9 lat pozbawienia wolności.