Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę

Data publikacji 27.04.2020

Kilka dni temu policjant Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KPPL Warszawa Okęcie w czasie wolnym od służby zatrzymał w Ostrowi Mazowieckiej nietrzeźwego rowerzystę, którego zachowanie na drodze mogło doprowadzić do tragedii. Funkcjonariusz uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu rowerzyście, następnie wezwał miejscowych stróżów prawa.

W ubiegły piątek około godziny 22:00 policjant z lotniskowego komisariatu wracając do domu po służbie zauważył na ul. Stanisława Dubois w Ostrowi Mazowieckiej podejrzanie poruszającego się rowerzystę, który co jakiś czas wyjeżdżał na środek ulicy lub na przeciwległy pas ruchu. W związku z tym, iż zachowanie rowerzysty stanowiło realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia jak również dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego funkcjonariusz z lotniska udał się za mężczyzną, a następnie zatrzymał go uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Podczas rozmowy z rowerzystą wyczuł od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem przeprowadzone przez miejscowych stróżów prawa potwierdziło podejrzenia policjanta. Kierujący rowerem 22 latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, za które kodeks wykroczeń przewiduje karę do 1 miesiąca aresztu lub karę grzywny do 5 tysięcy złotych. Wobec sprawcy takiego wykroczenia sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.