Aktualności

Mężczyzna, który usiłował przemycić środki odurzające został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie

Data publikacji 31.07.2020

35 letni mieszkaniec województwa podlaskiego, który przyleciał ze Stanów Zjednoczonych na Lotnisko Chopina w Warszawie posiadał w swoim bagażu środki odurzające, które zostały ujawniona podczas rewizji celnej.

Kilkanaście dni temu mundurowi z lotniskowego komisariatu zostali wezwani do Urzędu Celno-Skarbowego w związku z podejrzeniem przemytu narkotyków. Funkcjonariusze Służby Celnej wskazali mężczyznę, który po przylocie z USA posiadał w swoim bagażu środki odurzające. Substancje, których posiadanie jest zabronione ujawniono w opakowaniach mających zawierać olejki do e - papierosów oraz w produktach spożywczych w postaci kolorowych granulek.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty z art. 55 ust. 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, do których się przyznał. Teraz zatrzymany 35 - latek poniesie konsekwencje za popełnione przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.