Aktualności

#Gaszynchallange – lotniskowi policjanci wsparli małego Michałka

Data publikacji 31.07.2020

Policjanci z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie, podjęli wyzwanie #GaszynChallenge. Do wykonania 10 pompek zostaliśmy nominowani przez Komendę Rejonową Warszawa V. Zadanie zostało wykonane dla małego Michałka.

Do akcji zostaliśmy nominowani przez kolegów z warszawskiego Żoliborza, lecz do udziału nikogo nie trzeba było namawiać. Policjanci lotniskowego komisariatu wykonali regulaminowe 10 pompek na płycie Lotniska Chopina aby pomóc choremu Michałkowi. #Gaszyn challenge poprowadziła pełniąca obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie podkomisarz Justyna Gwiazda-Waś. Zebrane pieniądze z pewnością pomogą w zakupie niezbędnych leków.

Michałek choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni typu 1, czyli na najcięższą postać tej choroby. Szansą dla chłopca jest terapia genowa. To bardzo kosztowne leczenie jest konieczne, aby zapewnić mu lepsze życie. Serdecznie zachęcamy do wsparcia akcji społecznej #GaszynChallenge dla Michałka, który potrzebuje pomocy: nr konta Michałka w Fundacji Siepomaga.pl

89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 tytułem Michał Bogucki darowizna

Po wykonaniu zadania Komendant Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie młodszy inspektor Mariusz Tkacz podziękował za jego realizację oraz nominował do akcji „Gaszyn Challenge” Straż Ochrony Lotniska Chopina w Warszawie.