Aktualności

POLICJANCI UDAREMNILI PRÓBĘ SAMOBÓJCZĄ

Data publikacji 19.08.2020

Policjanci z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie oraz Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez kobietę, która była w złym stanie psychicznym i chciała odebrać sobie życie. Dzięki szybkiej reakcji udało się temu zapobiec.

Dyżurny lotniskowego komisariatu otrzymał zgłoszenie za pośrednictwem systemu informatycznego przekazane z numeru alarmowego 112 o przebywającym na terenie Lotniska Chopina mężczyźnie, który informuje policję o myślach samobójczych jego znajomej poznanej w internecie. Dyżurny KPPL Warszawa Okęcie skontaktował się ze zgłaszającym, który, poinformował, iż jego znajoma poznana przez internet wysyła mu wiadomości sugerujące jej myśli samobójcze oraz zawierające informację o zażyciu przez nią nieokreślonych leków i spożywaniu alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji lotniskowych policjantów oraz niezwłocznie wykonanym przez nich czynnościom udało się ustalić miejsce przebywania kobiety w Białymstoku. Dalsze czynności prowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy wezwali załogę pogotowia ratunkowego i sami udali się pod ustalony adres gdzie ujawnili nieprzytomną kobietę. W wyniku podjętej przez pogotowie ratunkowe akcji reanimacyjnej kobiecie przywrócono funkcje życiowe.

Dzięki natychmiast podjętym działaniom policjantów z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie oraz Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku nie doszło do tragedii.