Aktualności

Trzy osoby zatrzymane w związku z posiadaniem narkotyków oraz kradzieżami rowerów

Data publikacji 27.08.2020

Kryminalni z lotniskowego komisariatu uzyskali informację, iż pewien mieszkaniec Pragi Południe posiada w zajmowanym przez niego mieszkaniu narkotyki. Ustalenia potwierdziły się w toku przeszukania lokalu. Jak się okazało w piwnicy bloku policjanci znaleźli również pięć rowerów pochodzących z kradzieży. W trakcie przeszukiwania piwnicy, wszedł do niej mężczyzna z kolejnym skradzionym rowerem. Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Funkcjonariusze sekcji operacyjnej Wydziału Kryminalnego KPPL Warszawa Okęcie w wyniku własnych ustaleń uzyskali informację, iż mieszkaniec Pragi Południe posiada w zajmowanym mieszkaniu znaczną ilość narkotyków. Policjanci udali się pod ustalony adres i dokonali przeszukania mieszkania. W lokalu przebywała również młoda kobieta. W wyniku przeszukania mieszkania funkcjonariusze ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy, haszyszu i marihuany. W związku z posiadaniem narkotyków funkcjonariusze zatrzymali 45 letniego lokatora mieszkania oraz 20 letnią mieszkankę Warszawy. Podczas przeszukania piwnicy lokatorskiej lotniskowi kryminalni znaleźli pięć kradzionych rowerów. Gdy policjanci byli w piwnicy zjawił się tam kolejny mężczyzna z rowerem, który jak się później okazało został skradziony przed kilkoma minutami spod pobliskiego bloku. Mężczyzna - 35 letni obywatel Ukrainy również został zatrzymany. Podczas przeszukania sprawcy kradzieży rowerów ujawniono przy nim amfetaminę. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów posiadania narkotyków i paserstwa lokatorowi mieszkania, kradzieży rowerów i posiadania narkotyków obywatelowi Ukrainy oraz posiadania narkotyków kobiecie, która znajdowała się w mieszkaniu. Wszystkie osoby przyznały się do popełnionych przestępstw. Wobec jednego ze sprawców wystąpiono z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za przestępstwo kradzieży oraz paserstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.