Aktualności

Przyszedł do komisariatu z fałszywym prawem jazdy i amfetaminą

Data publikacji 18.09.2020

Policjanci KPPL Warszawa Okęcie zatrzymali mężczyznę, który zaparkował pojazd na zakazie przed lotniskowym komisariatem, a następnie podczas kontroli posłużył się fałszywym prawem jazdy. Jakby tego było mało, podczas przeszukania zatrzymanego znaleziono przy nim amfetaminę.

Wczoraj młody mężczyzna zaparkował pojazd na zakazie przed lotniskowym komisariatem a następnie udał się na halę przylotów. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli zaparkowany samochód i wystawili kierującemu wezwanie do stawiennictwa w Komisariacie Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie. Kilkanaście minut później mężczyzna przyszedł do komisariatu. Podczas prowadzonych czynności w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem posłużył się fałszywym prawem jazdy. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało był to 22 letni obywatel Ukrainy. Podczas przeszukania osoby policjanci znaleźli w jego skarpecie zawiniątko z zawartością białego proszku. Była to amfetamina. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 22 latkowi zarzutów posiadania środków odurzających i posłużenia się fałszywym prawem jazdy. Mężczyzna przyznał się do winy.

Za posiadanie narkotyków kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za posłużenie się fałszywym prawem jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.