Komisariat

Na terenie Lotniska Chopina odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem ,, CHOPIN 2018”

Data publikacji 26.11.2018

W dniu 24 listopada 2018 roku Policjanci z komisariatu na Lotnisku Chopina, wzięli udział we wspólnych kompleksowo-praktycznych ćwiczeniach pt. ,, CHOPIN 2018”, mających na celu sprawdzanie procedur i zasad współdziałania wszystkich służb i podmiotów pracujących na lotnisku w przypadku zaistnienia wypadku lotniczego z udziałem dwóch statków powietrznych.

W dniu 24 listopada tego roku około godz. 01:15 oficer dyżurny KPPL Warszawa Okęcie otrzymał od dyżurnego portu lotniczego informację o kolizji dwóch samolotów i pożarze, do którego doszło na płycie lotniska. Na miejsce skierowano natychmiast policjantów z komisariatu  Lotniska Okęcie, będących w służbie, a następnie w trybie alarmowym pozostałych funkcjonariuszy naszej jednostki. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone szczelnym kordonem,  natomiast policjanci z Ruchu Drogowego KPPL Warszawa Okęcie zorganizowali ruch w rejonie lotniska.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na Lotniska Chopina w Warszawie. Celem nadrzędnym było przeprowadzenie ćwiczeń pod kątem sprawdzenie czasu reakcji I współdziałania służb ratunkowych w sytuacji kryzysowej. W rzeczywistości jednak nie było żadnego pożaru, jak również nie było osób poszkodowanych. Przedmiotowe ćwiczenia zostały zakończone o godz. 03:15.

jgw/ph