Kierownictwo

Komendant Komisariatu Policji Portu Lotniczego

mł. insp. Sławomir Suchan

Młodszy inspektor Sławomir Suchan urodził się 24 stycznia 1970 roku w Radomsku. Jest absolwentem Wydziału Administracji Wyższej Szkoły im. Włodkowica w Płocku oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku w VIII Komisariacie Policji KRP Warszawa Wola. Następnie pracował w Wydziale Operacyjno-Rozpoznawczym Komendy Stołecznej Policji. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem kryminalnym i zwalczaniem przestępczości zorganizowanej w Wydziale do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP.

Od 2004 roku pełnił służbę w Biurze Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji a następnie w Wydziale do walki z Korupcją Komendy Stołecznej Policji jako Naczelnik Wydziału.

W 2009 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału Gabinet Komendanta Stołecznego Policji a w roku 2012 Naczelnika Wydziału Ochrony Placówek Dyplomatycznych Komendy Stołecznej Policji.

Z dniem 02 września 2015 roku powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI a w dniu 14 czerwca 2017 roku na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie.

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotą i Brązową odznaką Zasłużony Policjant oraz wyróżniony medalem „Gloria Intrepidis Et Amini Promptis”.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Wśród wielu pasji i zainteresowań zdecydowanie dominuje piłka nożna.